Het zo specifieke diep grommende geluid van de vijfcilinder neemt toe naarmate de toeren stijgen. Tegelijk verslind de naald van de snelheidsmeter de schaal. Het koppel van de 2.5 turbomotor is volop aanwezig over een breed toerengebied. De versnellingen zijn lang en we jagen de auto naar hoogst illegale snelheden. Niet alleen de snelheidsbeleving, maar vooral het geluid is kippenvel opwekkend en verslavend. Maak kennis met de Volvo V70 R.
Voor zover de Volvo V70 R nog geen klassieker was is het in elk geval één in wording. Volvo maakte al indruk met de R uitgaven van de 850 en eerdere V70 en ook deze generatie kan rekenen op goedkeurende blikken en veel enthousiaste kenners en liefhebbers. De R was dan ook niet zo maar een snelle variant van een standaard V70. Hij kostte destijds ruim EUR 30.000 meer dan de toch al niet kinderachtig geprijsde V70 T5. Diens 2.3 turbomotor werd vergroot naar 2.521 cc en voorzien van een grotere KKK turbocompressor met dubbele intercooler. De variabele kleptiming zorgt voor kracht over een breed toerengebied. De zuigers en drijfstangen werden versterkt en de koeling van de cilinderkop. Al met al levert de motor 300 pk. Door de vierwielaandrijving zijn de krachten perfect naar het asfalt te geleiden. Het onderstel is in samenwerking met het Zweedse Öhlins ontwikkelt. Deze high-end leverancier biedt echt een systeem met meerwaarde. Het Four-C onderstel van de R beschikt over actieve dempers die zorgen voor een sterk veranderend karakter waarbij de V70 uitermate goed te rijden als ‘daily driver’ in Comfort modus. Sport zet de boel op scherp, maar in Advanced wordt de V70 R een keihard afgestemde auto waarbij je de grens echt ver kunt verleggen.
Hoewel de Zweden niet echt voor uitbundigheid staan is het wel meteen duidelijk dat we hier te maken hebben met de R versie. De dikkere bumpers met gapende luchtinlaten, de zo specifieke grijs getinte koplampunits met helder glas en de (optionele) befaamde dakspoiler die gewoon niet mag ontbreken. Aan de achterzijde vind je linksonder de twee uitlaatpijpjes die verklappen dat het om een echte R gaat. Al staat het natuurlijk ook vermeld op de achterzijde. En natuurlijk de echte – Pegasus – R velgen.
Binnenin de V70 gaat het verder. Je zetelt op voortreffelijke sportstoelen bekleed met Soft leder. De tellerplaten zijn uitgevoerd in blauw net als het blauwe stiksel boven de cockpit. Op het stuurwiel het R logo de terugkerende blauwe stiksels. De sierlijsten zijn van geborsteld aluminium. Boven je prijkt het elektrische schuif-/ kanteldak. Verder uiteraard alle luxe die je in die tijd mocht verwachten zoals dual zone climate control, High Performance audiosysteem met stuurwielbediening, cruise control en xenon verlichting. De stoelen zijn elektrisch verstelbaar en op de bestuurdersplaats voorzien van memorystanden.