Get your motor runnin’
Head out on the highway
Lookin’ for adventure
And whatever comes our way
Yeah Darlin’ go make it happen
Take the world in a love embrace
Fire all of your guns at once
And explode into space
Raampje open, arm leunend over de portierrand, Ray-Ben licht van de neus geschoven, cruising 60 miles an hour en uit de luidsprekers van het Jensen audiosysteem bulderen de schelle geluiden van Steppenwolf – Born to be wild. De Jeep Grand Wagoneer is in haar element en ik ook…man this is relaxing.
Voor op de neus staat ferm het Jeep logo. De typisch Amerikaanse schakelhendel achter het stuurwiel staat laag in D. Het stuurwiel begeleid ik licht met mijn rechterarm de V8 pruttelt zijn toeren. Even werp ik een blik door het (sorry hoor…) porno rode interieur en ik kom tot de conclusie dat dit mag. Dit mag? Dit hoort. Dit hoort gewoon zo bij de Grand Wagoneer. Mijn hakken diep in het pluche en mijn but houdt het nog wel 500 miles vol op deze comfortabele zetels.
De Jeep Grand Wagoneer was zijn tijd ver vooruit. Ver voordat Land Rover op de proppen kwam met de Range Rover was de Grand Wagoneer – of eigenlijk zijn voorganger – reeds een verkoopsucces. De eisen en wensen van een werkpaard. Sterk, groot, onverwoestbaar gecombineerd met klasse, luxe. Sopisticated. Dat is de Grand Wagoneer – de Range Rover van The States.
In 1986 kwam Jeep met de laatste versie – dit exemplaar dus – moderner interieur, beter audiosysteem, een nieuw ontwikkeld differentieel en onafhankelijke voorwielophanging. Eens, de Grand Wagoneer zie je veel met de houten – overigens geplakt hout van de plasticboom – maar we leven nu en persoonlijk vind ik dit nu mooier. Houtloze deurpanelen.